محل تبلیغات شما

سلام دوستان امروز از سیستم خورشیدی میخام براتون بنویسم و توضیحاتی بدم براتون که تو کمتر جایی پیدا میکنید چون حاصل تجربه وکار و نصب خودمه و صرفا فقط مقاله کپی شده نیستش و خیلی بدردتون میخوره

همونجور که میدونید پنل خورشیدی نور و به برق تبدیل میکنه ولی به چه برقی و چه توانی؟؟ پنل دو مدل داری ۱۲ ولت و ۲۴ ولت پنل های زیر ۲۰۰ وات ۱۲ ولت ولتاژ خروجیشون بالای ۲۰۰ میره رو ۲۴ ولت حالا ۲۴ ولت و ۱۲ ولت مستقیم هستش مثل برق باتری برای استفاده باید این برق تبدیل بشه به برق شهر یا همون متناوب یا ac.نکته دوم توان پنل هاس که همگی میشنوین ۵۰ وات ۱۰۰ وات ۱۵۰ و به بالا این توان چیه؟؟این توان توانیه که پنل تو حداکثر خروجی خودش مثلا سر ظهر که افتاب مستقیم بهش میخوره بدست میاد و تو ساعات دیگه کمتره.مثلا من پنل هایی که نصب میکنم و ثابت هستن رو به جنوبه و سر ظهر بهترین خروجی رو میده ۴ تا پنل ۱۵۰ وات نصب کردم کنار هم شد ۶۰۰ وات ولی ۶۰۰ وات رو سر ظهر که افتاب به صورت ۹۰ درجه میتابه روش بهتون میده ۷ صبح چون افتاب از بقل میخوره۲۰ وات میده ۸ صبح ۵۰ وات میشه ۹ صبح ۱۰۰ وات ۱۰ صبح ۱۵۰ ۱۱ صبح ۲۵۰تا برسه به ظهر که حدود ۶۰۰ وات بشه.پس اینو بونید داعم ۶۰۰ وات نمیده وطی حدود ۲ ساعت فقط ۶۰۰ واته بعد از اونم تا شب شروع به کم شدن میکنه تا غروب افتاب میرسه به صفر

نکته دیگه اینه که این پنلا تو تابستون و گرما راتدمانشون ۳۰ درصد کم میشه ینی همون پنل ۶۰۰ وات حداکثر۵۰۰ وات میده بهتون ولی تو هوای خنک و زاویه مناسب تا ۶۰۰ واتو میده بهتون.اینجوری بگم اگه توان داعم و میانگین پنل رو تو کل روز بخاین باید تقسیم بر۴ کنید ینی پنل ۶۰۰ وات حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ وات تو کل روز میانگین بهتون میده.حالا روز برق میده شب وچی؟؟

شب باید باتری براش داشته باشین من برای پنل ۶۰۰ وات ۳ تا باتری ۷۴ امپر موازی کردم شد ۲۳۰ امپر که داره عالی جواب میده.ینی تو کل روز شمابرق منزل رو تامین میکنید اضافشو ذخیره میکنید تو باتری برای شب.حالا دستگاه دیگه هم میخاد یکیش اینورتره که برق باتری و پنلتون رو که dcهستش رو به برق شهر تبدیل کنه که بهش میگن اینورتر اینورترم توان های مختلفی داره.من ی اینورتر ۱۰۰۰ وات کاراسپا سینوسی کامل میزارم که تو استارت تا ۲۰۰۰ وات تحمل میکنه به راحتی پمپ کفکش و یخچال و تلویزیون و غیره رو تو باغ روشن میکنم.ضمنا اینورتر های شبه سینوسی هم هست که فقط بدرد روشنایی میخوره اصلا برای وسایل منزل از این اینورتر ها استفاده نکنید دلیلش مفصله که اینجا وقت نمیشه گفت ولی شما فقط برا روشنایی استفاده کنید.برای بقیه وسایل اینورتر ۱۰۰۰ وات سینوسی عالیه جواب همه کاراتونو میده الان قیمتش حدود۳ میلیونه .پس اینم از اینورتر که گفتم نکته بعدی اینه که ی دستگاهیی هم باید باشه که ولتاژ و جریان پنل و باتری رو کنترل کنه که باتری بیش از حد شارژ نشه یا ولتاژ از حدی بالا پایین نشه چون همین پنل ۱۲ ولت ولتاژش سر ظهر به خدود ۱۸ ولت میرسه اگه این ۱۸ ولت بیاد رو باتریتون خیلی زود خراب میکنه باتری رو حتی ممکنه بترکه.پس این شارژ کنترل ما اضافه ولتاژو میگیره تبدیل به جریان میکنه میده به باتری ولتاژ رو بین ۱۳ تا ۱۵ همیشه نگه میداره. چون هم باتری اسیب میبینه هم اینورتر به فنا میره اسم این وسیله هم شارژ کنترل هست که بین باتری و پنل به عنوان واسطه نصب میشه و یجورایی کار کنتور برق رو میکنه و مصرف برق رو بهتون گزارش میده.کلا دوستان سیستم سولار و پنل خورشیدی خیلی ریزه کاری داره و چیدمان این قطعات خیلی مهمه یجورایی مثل سیستم‌کامپیوتر جمع کردنه خیلی گزینه هایی پیش رو هستش که باید مصرف و سطح کاربری دیده بشه بعد به نسبت اون از توان مناسب این اجناس استفاده بشه ولی من سعی کردم ی قسمتی رو براتون توضیح بدم.

پنل خورشیدی و سیستم سولار

تعرفه برقکاری و سیمکشی

خدمات امداد برقی،برقکشی ،برقکاری،فردیس ،شهریار،شهرک اندیشه ،شبانه روزی 09387237829

وات ,رو ,پنل ,تو ,باتری ,میده ,۶۰۰ وات ,سر ظهر ,۱۲ ولت ,به برق ,کل روز

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دلنوشته گالری لباس مژگان tiafreercheeba مهرسا خبر ورزشی خورشید ولایت Jay's collection باشگاه فارغ التحصیلان گروه جغرافیا فروشگاه فایل 4 Yasmine's collection